Střípky ze zastupitelstva

21. 04. 2016 | aneb veselá je dědina

images5V95FI38

Střípky ze zastupitelstva aneb veselá je dědina!
Přinášíme vám krátký report z 8. zastupitelstva města Královo Pole, které nebylo zase až tak divoké, jak se dalo dle ožehavých bodů očekávat.
Kontroly muslimské modlitebny na Metodějově ul. nic zásadního nepřinesly, Živnostňák se tam vůbec nedostal, nikdo neotevřel, na zvonku nic a provozovna neoznačena. Stavební úřad našel drobné odchylky od kolaudace, bude napraveno. Město však přislíbilo instalaci kamerového bodu, tak snad bude policie bdělá.

Náš návrh na vyřazení cyklostezky z rekonstrukce Štefánikovy neprošel, byla schválena varianta s maximálním úbytkem parkovacích míst 25%.

Náš návrh na zamítnutí Plánu udržitelné mobility města Brna také neprošel, ale kupodivu se neschválil ani návrh předložený radou, tudíž v Krpoli tento vizionářský blábol nebyl odsouhlasen. Naštěstí se našel jeden rozumný "koaličník", který v souladu se svým svědomím hlasoval s námi, ale pro jeho bezpečnost ho raději ponecháme v anonymitě :-)

A na rozdíl od Bystrce k nám nedorazil guru brněnských bezdomovců a uvolněný radní města Brno Martin Freud z hnutí Snít Brno, obhajovat sociální začleňování nepřizpůsobivých. Jednak se v Krpoli žádné byty mimo pořadník rozdávat nebudou, a druhak by stejně dostal židlí po hlavě a ještě by byla ostuda.
Další zastupitelstvo bude 15. června, tak se budeme těšit, jestli dorazí :-)
Konec hlášení a hezké jarní dny vám přeje tým KPP