Vyjádření předsedy KPP k situaci na ZŠ Slovanské náměstí.

15. 01. 2020 | Shrnutí celé situace a jak o tom píší média.

slovanak03

"Myslím si, že během výuky nemá žádný z rodičů v učebně co pohledávat. Školy se během výuky mají zamykat a škola by měla zabránit pohybu neoprávněných osob po budově, která je plná dětí. Vyjádření vedení školy stylem "...u nás se nic neděje, ale přijali jsme opatření, aby nemohlo dojít k opakování" je pak spíše vedeno snahou problém ututlat, zamést pod koberec a maximálně najít obětního beránka, třeba v podobě školní psycholožky. Pravidla musí platit pro všechny, bez ohledu na původ, náboženství, nebo etnikum rodičů".
René Pelán, předseda KPP.

 

Po našem pondělním zveřejnění podivné situace na Slovaňáku se strhla lavina a konečně se celá záležitost stala věcí veřejnou. Jen zainteresovaní mlčí a vše se řeší tak nějak potichoučku. Svědci se bojí, zřizovatel nechce poškodit dobré jméno školy, škole samotné je to nepříjemné a vyjádření jsou taková opatrná. I nám bylo jedněmi vyčítáno, že chodíme kolem horké kaše, a od jiných zase chodily emaily, že podněcujeme nenávist a honíme politické body. Zastrašování a výhružky byly většinou anonymní, ale rozhodně nás to nemůže ovlivnit v tom, že dále budeme tepat i do citlivých témat. Když už se tedy šeptanda prokázala, tak jednoduché shrnutí pro nezasvěcené - Na ZŠ Slovanské náměstí dochází do 5. ročníku žák původem z Blízkého východu, který už kvůli svému chování musel jednu ZŠ v Krpoli změnit a dále terorizuje okolí a šikanuje spolužáky. Jedné třídní učitelce už prostě bouchly saze a když do ní vrazil, tak se ohnala. Matka agresora svou přítomností v hodinách výuky pak začala deptat vyučující a rozesílat stížnosti na školu. Vše teď řeší inspekce, ale díky náboženství rodiny všichni našlapují po špičkách. A tak si tady žijeme. Nám se to nelíbí, a proto jsme nálepkování od lidí naopak středoevropského původu. Ale i tak si myslím, že když naše kulturní prostředí umožní vzdělání lidem z jiného kulturního prostředí, tak by se měli dodržovat řády, zvyklosti a pravidla místního prostředí.
P.S. Pomalu si už zvykáme na návrat samizdatu. Šiřte, vysvětlujte známým situaci, sdílejte, mluvte o tom. Dřív, než nás zablokují